Preloader

O stowarzyszeniu

Kiedy powstaliśmy?

Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Wojownicy Życia” zostało zarejestrowane 22 lutego 2021 r.

Działamy na terenie województwa wielkopolskiego w powiecie konińskim, ale i też na terenie całej Polski.

Nasze cele

Naszym głównym celem jest niesienie pomocy osobom niepełnosprawnym z porażeniem czterokończynowym oraz osobom z wadami genetycznymi. Wspieramy również tych, którzy zmagają się z zaburzeniami depresyjnymi i lękowymi.

Aktywizacja osób niepełnosprawnych jest bardzo ważna, dlatego dążymy do tego poprzez aktywizację sportową, społeczną i zawodową.

Chcemy pokazać  osobom niepełnosprawnym, że mogą na kogoś liczyć, ale też to, że mogą być samodzielni w życiu. Pracować, uprawiać sport, zakładać własne rodziny – spełniać marzenia.

Chcemy też przełamywać myślenie osób pełnosprawnych o osobach niepełnosprawnych, przekonywać i pokazywać w praktyce, że osoba, która jeździ na wózku lub chodzi o kulach, też ma prawo do samodzielnego życia i że jest tak samo wartościowa jak osoba pełnosprawna. Ponieważ jeszcze bardzo dużo pełnosprawnych osób myśli, że osoby niepełnosprawne z uwagi na to, że są chore, to nie poradzą sobie w życiu – my chcemy zmienić to myślenie.

Dołącz do nas i działaj z nami

Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym “Wojownicy Życia” aktywnie realizuje zadania i cele integrujące osoby niepełnosprawne. Jeżeli chcesz do nas dołączyć i aktywnie działać na rzecz osób niepełnosprawnych zapraszamy do naszej watahy.

Jeżeli jesteś osobą niepełnosprawną i chcesz działać również z nami w sporcie to kliknij zakładkę dołącz, lub wypełnij formularz kontaktowy.